ZOH Střelské Hoštice 2020

Zimní olympijské hry ve Střelských Hošticích jsou minulostí. Všechny sady medailí byly rozdány a sportovci se rozjeli do svých domovin. Pojďme si na celé hry ještě jednou zavzpomínat. První olympijský den se nám představil zakladatel moderních olympijských her Pierre de Coubertin a pomocí svého stroje času nás zavedl nejprve do antického Řecka, kde tradice sportovních her vznikla, a po té do Chamonix roku 1924, kde se konaly první zimní hry. Přenesli jsme se přímo na olympijský stadion na zahajovací ceremoniál a společně s Pierrem de Coubertinem jsme zahájili i naše olympijské hry. A v dalších dnech už se soutěžilo. Reprezentanti Rakouska-Uherska, Jugoslávie, SSSR a Karaku (díky stroji času je možné vše) závodili na biatlonovém stadionu, utkali se v hokejových zápasech, skákali na lyžích, jezdili na bobech, běhali na běžkách, zahráli si curling, rychlobruslili a v neposlední řadě také tančili na bruslích. Řídili jsme se heslem „Není důležité zvítězit, ale zúčastnit se“ a tak si závěrečný večírek užily všechny výpravy. Sportu zdar!

24 srpna, 2020